Psikolog Desteği

 

PSİKOLOJİ NEDİR?

Psikoloji; bireylerin davranışlarını ve bu davranışların altında yatan nedenleri zihinsel süreçleriyle birlikte inceleyen bir bilim dalıdır. Psikoloji biliminin pek çok alt dalanı bulunmaktadır. Bu alt dallar arasında bireyin duygularını, davranışlarını ve zihinsel süreçlerini incelemekte olan klinik psikoloji; toplumsal durumların bireyler üzerindeki etkisini incelemekte olan sosyal psikoloji; psikoloji bilimine doğa bilimleri açısından bakan deneysel psikoloji, iş ve örgüt alanında çalışanlarla ilgili durumları incelemekte olan örgütsel psikoloji gibi birçok alan dahil olmaktadır. Psikolojinin bütün alanlarında ve tüm Türkiye’de Doludeniz Danışmanlık olarak online psikolog ve online terapi ile tedavide alanında uzman kişilerle çalışmaktayız.

PSİKOLOG KİMDİR?

Psikolog, bir grup ya da bireyin davranışlarını inceleyen; öğrendiği bilgi ve beceriler ile nedenleri açıklayıp çözümler üretmeye çalışan bir meslek dalıdır. Psikologların ve diğer ruh sağlığı çalışanlarının temel amacı, psikoloji bilim dalını bireylere tanıtmak, psikolojinin önemini anlatmak, en önemlisi de psikolojik desteğe ihtiyacı olan bireylere yardımcı olmaktır. Teknolojinin gelişmesiyle psikoloji biliminde de online terapi yolu online psikologlar aracılığıyla yapılmaktadır.

 

NE ZAMAN PSİKOLOĞA BAŞVURMALISINIZ?

*Sosyal ilişkilerinizin bozulduğunu düşünüyorsanız,

*Eskiden yapmaktan hoşlandığınız aktivitelerden artık keyif almamaya başladıysanız,

*Bedeninizde fiziksel rahatsızlığa bağlı olmayan ağrılarınız oluşmaya başladıysa,

*Korku ve kaygılarınız olağan durumdan daha fazla olmaya başladıysa

*Uyku düzeninizde belirgin ve ani dalgalanmalar olmaya başladıysa,

*İştahınızda belirli ölçüde artma veya azalma oluyorsa,

*Sürekli yorgun, bitkin ve halsiz hissediyorsanız,

*Dikkatiniz sürekli dağılıyorsa ve odaklanmada sıkıntılar yaşıyorsanız,

*Eşiniz, çocuklarınız gibi yakın ilişkilerinizde problemler yaşamaya başladıysanız,

*Sürekli olumsuz ve sizi rahatsız eden düşüncelerle boğuşuyorsanız,

 Psikoloğa gitmek ve güvenilir bir uzmandan destek almanız faydalı olacaktır. Bünyemizde bulunan online psikologlardan online terapi alabilirsiniz.

ONLİNE TERAPİ ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet hizmetlerinin artması ile birlikte online psikologlar tarafından internet üzerinden yüz yüze hizmet verilebilmektedir. Bu konu ile ilişkili olarak Bozkurt (2013), online terapinin de en az yüz yüze terapi kadar etkili sonuçlar vermekte olduğunu, hatta yüz yüze terapiye göre online psikologlar tarafından tedavi hizmetinin birçok avantaja sahip olduğunu yaptığı çalışmalarıyla vurgulamıştır. Online terapinin bazı avantajları şunlardır:

*Öncelikle herhangi bir ulaşım masrafı yoktur. Herhangi bir yerden danışmanınızla seansa başlayabilirsiniz, bu da size zaman ve bütçe tasarrufu sağlar.

*İletişim kurmakta zorlanan bireyler için kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri bir ortam oluşabilir. Özellikle sosyal kaygısı olan bireylerde alanında uzman online psikologlar tarafından yapılan seanslar büyük bir avantaj sağlamaktadır.

*Kendi zaman diliminize göre randevu alabilirsiniz.

*Online terapiler, yüz yüze yapılan seanslara göre daha düşük maliyetli olduğu için bütçenizi çok zorlamayacaktır.

Referanslar

Bozkurt, İ. (2013). The new trend in psychological support practices: Online therapies Psikolojik yardım uygulamalarında yeni trend: Online terapiler. Journal of Human Sciences10(2), 130-146.

http://www.psikolog.org.tr/tr/ 

 

Online randevu için tıklayınız.

 

 

 

Hızlı iletişim
  • +90 312 911 22 68
  • 0536 514 81 02
  • info@doludenizdanismanlik.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim