Diyetisyen Danışmanlığı

DİYETİSYENLİK HİZMETİ NEDİR?

 

Diyetisyenlik; anne karnında başlayıp doğum ve büyüme-gelişme ile devam ederek ömür boyu tüm bireylerin hayattan bekledikleri kalitenin arttırılması için bireysel ve toplu beslenme planlarını oluşturan; besin ve beslenmeden kaynaklanan sağlık sorunlarını değerlendiren ve çözüm bulan; var olan besin kaynaklarının ekonomi ve sağlık çerçevesinde değerlendirilip kullanılmasını sağlayan, doğuştan ve sonradan oluşan hastalıklar ve diğer özel durumlarda bireyin gördüğü tedavi planına uygun olarak diyet programlarını planlayan ve sağlıklı yaşam bilincinin benimsenmesi için bireye ve topluma eğitim veren meslek dalıdır.

Günümüzde ise teknolojinin ve bilgisayar programlarının gelişmesi ile birlikte online diyetisyenlik ön plana çıkmaya başlamıştır.

Her ne kadar insanlar internette hazır olarak bulunan online diyet programları isteseler de bu son derece yanlış bir durumdur. Ekibimiz tamamen kişiye özel olarak programlarını hazırlarlar. Ancak kişiye özel olarak hazırlanan online diyet programları ile hedefinize ulaşabilirsiniz.

 

 DİYETİSYEN KİMDİR?

 

Diyetisyen, Beslenme ve Diyetetik eğitim öğretim programını tamamlamak şartıyla “Diyetisyen” unvanı almaya hak kazanan sağlık personelidir. Bu tanıma ek olarak online diyetisyen ise diyetisyenlik mesleğini teknoloji imkanlarını aktif olarak kullanan kişidir.

 

Amerikan Diyetetik Derneği (https://www.eatright.org/) 1918 yılında yaptığı bir çalışma ile diyetisyenlik mesleğini 4 temel gruba ayırmıştır.

 

  1. Tedavi Edici Diyetisyen: Kliniklerde hastalıklara özgü beslenme planlarının düzenlenmesi ve uygulanmasında görev alır.

 

  1. Yönetici Diyetisyen: Toplu beslenme yapılan kurumlarda beslenme programlarının planlanması, görev alan personellerin amaca uygun olarak eğitilmesi, yemek üretim alanının hijyen, düzen ve kontrolünün sağlanmasında görev alır.

 

  1. Toplum Sağlığı Diyetisyeni: Aile sağlığı merkezleri, bakanlık gibi yerlerde görev alarak, bireylere ve topluma hastalıkları önlemek, yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek amacı ile beslenme uygulamaları için danışmanlık yapar.

 

  1. Eğitici-Danışman Diyetisyen: Bir kurumda veya kendi ofisinde kişilerin sağlık durumlarını değerlendirerek önerilerde bulunur.

 

 KİMLER DİYETİSYENE BAŞVURABİLİR?

 

Çocuk, genç, yetişkin, yaşlı fark etmeksizin sağlıklı beslenmek, yaşam kalitesini yükseltmek, kilo almak veya zayıflamak isteyen herhangi bir hastalık sebebiyle özel beslenme planına gereksinim duyan herkes diyetisyene ve online diyetisyen ekibimize başvurabilir. Kişilere özel olarak hazırlanan online diyet programları başarıya ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

 

 

 ONLİNE DİYET NEDİR ?

 

Online diyet, bulunduğu bölgede diyetisyene ulaşımı olmayan, yoğun çalışma hayatı nedeniyle diyetisyene gitmeye vakit bulamayan, fiziksel olarak engeli bulunan veya yurtdışında yaşayan için bireyler için istedikleri ortam ve zamanda diyetisyene ulaşmasını amaçlayan bir sistemdir. Online diyet ile ev konforunda diyetisyene gitme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca online diyetisyen ekibimiz tarafından rutin olarak kontrol edilebilirsiniz.

ONLİNE DİYETİN AVANTAJLARI NELERDİR?

 

*Online diyet mekan, zaman gibi kısıtlayıcı faktörleri kaldırarak ulaşılabilirlik sorununu ortadan kaldırır. İnternetin olduğu her yerden hizmet alabilirsiniz.

*Zamandan tasarruf sağlarsınız. Yoğun bir hayat temposuna sahipseniz, diyetisyene gitmeye vakit bulamıyorsanız online diyet ile evde, seyahatte, iş yerinde veya tatilde online diyetisyen ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

*Online diyetisyen ile devamlı iletişim halinde olmak hem diyet takibinizi kolaylaştıracak hem de sizin motivasyonunuzu yüksek tutacaktır.

*Online diyetisyen ekibimize başvurarak kalabalık ortamlara girmek durumunda kalmayarak bulaşıcı hastalık riskinden de korunmuş olursunuz.

 

Online diyet programlarımıza başvurmak ve diyetisyenlerimiz ile görüşmek için tıklayın.

 

Hızlı iletişim
  • +90 312 911 22 68
  • 0536 514 81 02
  • info@doludenizdanismanlik.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim